Wycieczka do Ostrzeszowa i Mikstatu.

Program wyjazdu do miejsc związanych z osobą pierwszego Prezydenta Miasta Piły, Franciszka Toboły.

WYCIECZKA  DO  OSTRZESZOWA  I  MIKSTATU

 1. Termin: 26 czerwca 2024 r. (środa)
 2. Uczestnicy członkowie Koła nr 9 TPPW w Pile
 3. Ramowy przebieg:

godz. 7.00   – wyjazd z parkingu przy ul Dąbrowskiego

 • przejazd do Ostrzeszowa – ok. 270 km

godz. 12.00 – uroczystość na cmentarzu w Ostrzeszowie przy mogile Franciszka Toboły, pierwszego Prezydenta Miasta Piły przy asyście harcerzy (kilka słów o Franciszku Tobole Kol. Wojciech Kicman, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy itp.)

 • przejazd do Mikstatu
 1. godz. 13.00 – spotkanie z burmistrzem Mikstatu
 • po spotkaniu krótki spacer po mieście a w tym m.in. – złożenie kwiatów pod obeliskiem z tablicą poświęconą Franciszkowi Tobole, zwiedzenie zabytkowego kościoła św. Rocha
 • obiad w restauracji „Zielone wzgórze” na zaproszenie Burmistrza Mikstatu
 1. godz. 15.00 – wyjazd powrotny do Piły
 2. godz. 20.00 – przyjazd do Piły, zakończenie imprezy.

UWAGA:

–    propozycja wyjazdu padła podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego  Koła w lutym br, deklarację pokrycia kosztów autobusu złożył Kolega P.J.Toboła, wnuk Franciszka Toboły.

 • autobus ma 40 miejsc, organizatorom zależy na jak najliczniejszym udziale członków Koła, których prosi się o zarezerwowanie wolnego czasu na ten wyjazd – w miarę wolnych miejsc istnieje możliwość zabrania ze sobą na wyjazd członków rodziny
 • w związku z powyższym organizatorzy proszą o potwierdzenie swego udziału w wyjeździe do dnia 7 czerwca 2024 r. (piątek): Jan Balcerzak – 601 261 051; mail: janbalcerzak@gmail.com – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by swą deklaracje przekazać wcześniej.

Jan Balcerzak